Použité mobilní domy

Prodej použitých mobilních domů, tedy myšleno bazarových mobilheimů, zde je situace přesně opačná než u prodeje nových. Prodej mobilních domů a dovoz je stále na vzestupu. Výběr a nabídka skladem se neustále rozšiřuje a každý si může vybrat dle svých představ, potřeb a finančních možností. Bohužel služby s tím spojené, jako je prodej náhradních dílů a doplňku, servis a opravy, případně výměna oken nejsou na srovnatelné úrovni jak by bylo žádoucí. Toto zmiňované zboží, které zastřešuje velkoobchod firma ARLEIGH pro celou Evropu je prostě atypické a tedy drahé. Zde jsme řadu let registrováni a pro naše zákazníky dodáváme náhradní díly a doplňky za nejnižší možné ceny.

Bohužel za letité zkušenosti musím konstatovat, že majitelé v Česku nejsou ochotni za údržbu, pravidelnou kontrolu a servis platit, nebo alespoň pravidelnou kontrolu provádět svépomocí. Tím dochází k výraznému urychlenému zhoršení dobré „ kondice “ domku. Dovolím si tvrdit že tímto nešvarem mobilheim po 3 letech užívání v Česku zestárne srovnatelně jako pravidelně kontrolovaný a servisovaný domek na „západě“ po 6 - 9 letech, kde je pravidelná kontrola standard. To je také důvod, proč prodejci použité mobilní domy raději dováží ze zahraničí.

Použité mobilní domy

Životnost mobilního domu. Odpovědi na časté dotazy na životnost mobilheimu jsou irelevantní. Můžete mít domek po 10 letech komerčně využívaný v kempu na odpis a na druhou stranu jsem již prodal celou řadu domků starších 40 let, které ještě mohou dlouhou dobu, jako zahradní chatka účel zdárně plnit.

Mobilheim může tedy sloužit 40 – 50 let, ale pochopitelně již k jiným účelům – prostě technologicky zastará.

Použité mobilní domy

Doporučujeme výběr a zakoupení u většího prodejce s ověřenou delší dobou na trhu – prohlédněte si prezentace realizací na jejich webových stránkách. Zavedená slušná firma se vždy ráda pochlubí množstvím realizací. Taková firma má jistě zkušenosti a budete vědět, že jste pro zakoupení udělali maximum. Nejde jen o nejnižší cenu, ale také úspěšné dodání aby vše klaplo bez komplikací. Nekupujete lednici.

Použité mobilní domy

Připravenost plochy na usazení a dostupnost pozemku pro techniku

Pro usazení mobilního domu nejsou žádné speciální požadavky. Plocha musí být připravena do roviny. Nedoporučujeme vysypání plochy štěrkem, neboť do takto upraveného podkladu se s největší pravděpodobností budou při pojezdu bořit kola mobilního domu a proboření pak rovněž ztíží práci při jeho usazení do vodorovné polohy. Případná zeleň pod domkem bez slunečního svitu samovolně zaschne.

Nejdůležitější je však zhodnocení dopravní dostupnosti pozemku. Zde se mohou vyskytovat překážky v podobě ostrých zatáček, terénních vln, plotů, porostů, šířky příjezdové komunikace apod. Pokud si nejste jisti s dostupností, provedeme kontrolu dostupnosti pozemku.

Samotný transport probíhá na speciálních kamionech, které jsou opatřeny navijákem a velice dlouhými nájezdy pro snadnou vykládku. Po složení domu z tahače na bezpečném a dostupném místě se domek připojí za adekvátní tažné vozidlo. K tažení se dá použít silnější terénní automobil, traktor, stavební stroj apod. V případě nutnosti jeřábování máme pro tyto účely postroj na rychlé a především bezpečné přenesení domku. Díky tomu nedochází k poškození vztyčných ploch v horším případě k destrukci skeletu.

Použité mobilní domy
Použité mobilní domy